Samanų sienos biuruose: apie ką tai?
Įmonės žengia į pasaulį, kuriame darbuotojai gali pasirinkti savo darbo vietą, o hibridinis darbas yra labiau nei bet kada ryškesnis dėl Covid pandemijos pasekmių.
Dėl to įmonės dabar labiau nei bet kada anksčiau yra priverstos sukurti jaukią darbo aplinką, kurioje svarbiausia yra sveikata ir gerovė, kur darbuotojai norėtų dažnai lankytis kaip ir savo namuose.


9 priežastys, kodėl verta rinktis samanų paveikslus biuruose
Štai sąrašas pranašumų, susijusių su samanų siena jūsų darbo vietoje:
Samanos padeda išvalyti orą ir kovoti su oro tarša.
Samanos naudoja CO2 ir padeda pašalinti kenksmingus LOJ (lakius organinius junginius) iš aplinkos oro, išskirdamos šviežią, gryną deguonį.
Samanos reikalauja mažai priežiūros.
Samanoms nereikia papildomo apšvietimo ar drėkinimo.
Samanos padeda sumažinti triukšmą ir veikia kaip akustinė plokštė.
Išbandyti šiaurės elnių samanų paveikslai, kurių NCR įvertinimas yra 0,9. Tai nepaprastai efektyvu.
Paveikslai užima labai mažai vietos, bet sukuria jaukumo ir natūralumo, gamtos dalelę biure.
Paveikslai yra biofilinio dizaino
- Tai reiškia, kad jie atkartoja gamtos natūralumą. Gamta teigiamai veikia mūsų pažinimo sistemas ir gerina mūsų psichologinę bei fiziologinę savijautą.
- Gamtos artumas ir prisilietimas pagerina produktyvumą.
- Mažina streso lygį.
- Pagerina mokymosi supratimą.
- Padidina atsigavimo nuo ligos rodiklius.
- Lengvas montavimas bei puikus nedidelė kaina
Biofilija – kas tai?
Žodis „biofilija“ reiškia meilę gamtai. Tai paaiškina žmogaus potraukį gamtai ir norą būti joje. Šį terminą sukūrė Vokietijos ir JAV socialinis psichologas Ericas Frommas, o XX amžiaus devintajame dešimtmetyje išpopuliarino amerikiečių biologas Edwardas O. Wilsonas. Pagal biofilijos idėją, mes turime genetinį ryšį su gamta, nes šimtus tūkstančių metų gyvenome gamtoje ir buvome jos dalis.
Tai koncepcija, naudojama interjero dizainerių ir ekspertų, siekiant padidinti ryšį su natūralia aplinka, gamta. Tyrimai parodė įtikinamų įrodymų apie teigiamą naudą sąveikaujant su gamtos detalėmis interjere.
Amerikiečių biologas Edwardas O Wilsonas tai apibūdino kaip „potraukį susieti su kitomis gyvybės formomis“. 1984 m. jis išleido savo knygą „Biofilija“, kuri išpopuliarino šį terminą. Edvardas taip pat laimėjo Pulitzerio premiją 1978 m. už „Apie žmogaus prigimtį“.